موقعیت شما: محصولاتدماسنج مادون قرمز

توضیحات

 

تمام اجسام در دماهای مختلف از خود رنگ و نور مشخصی را منتشر می‌نمایند که با استفاده از این نور یا همان توان حرارتی منتشر شده از یک جسم می‌توان دما جسم را اندازه گیری کرد. به عبارت دیگر بر اساس طیف نور منتشر شده از جسم می‌توان دمای اجسام را بدست آورد. طیف مادون قرمز انرژی گسیل شده در طول موج های ۰٫۷۵ تا ۱۰۰ میکرو‌متر می‌باشد که به عنوان تابش زیر قرمز یا فروسرخ شناخته نیز می‌شود. فروسرخ نوعی تابش الکترو مغناطیسی است که در اثر ارتعاش و چرخش اتم‌ها و مولکول‌های ماده در دماهای بالای صفر مطلق تولید می‌شود. اگر دمای منبع تابش کننده ۱۰۰۰ کلوین باشد، انرژی گسیل شده به صورت نور قرمز با طول موج 0.75 میکرو‌متر قابل رویت می‌باشد. در واقع با افزایش درجه حرارت امواج مادون قرمز با طول موج کمتر ولی انرژی بیشتر ساطع می‌شوند.

 شرکت تجهیزات پزشکی نارین نماینده انحصاری کمپانی CA-MI درایران است. این شرکت با ساخت این وسیله پزشکی گامی بلند در جهت کمک به بهبود شرایط زندگی سالمتر برداشته است. آشکار ساز مادون قرمز شرکت CA-MI در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد.

مهم‌ترین بخش دماسنج‌های مادون قرمز، آشکار ساز مادون قرمز یا IR می‌باشد در آشکار‌سازهای حرارتی آشکار‌سازی دمای المان با توجه به میزان جذب پرتوهای الکترومغناطیس می‌باشد؛ در نتیجه می‌توان از تغییرات پارامتر دما به عنوان معیار خوبی جهت اندازه گیری انرژی جذبی استفاده نمود. این دماسنج در 1 ثانیه می‌تواند در فاصله 5 سانتی متری بدن دما را با دقت بسیار بالا نمایش دهد. در کاربردهای صنعتی بخش عمده تشعشعات حرارتی در محدوده مادون قرمز (IR) اتفاق می افتد؛ لذا اغلب به ترمومترهای مادون قرمز شناخته می‌شوند.این دستگاه قابلیت اندازگیری دمای سطوح نیز می‌باشد.

 

 

 

 

فیلم


فیلم دماسنج مادون قرمز

 

بروشور

 بروشور دماسنج مادون قرمز

 

راهنمای بکارگیری

راهنمای بکارگیری دماسنج مادون قرمز

دماسنج مادون قرمز  
 

آدرس

تهران، بزرگراه جلال آل احمد،شمال غربي

پل گيشا، شماره 101، طبقه اول، واحد 2

 فكس:    86015741 -021  

تلفن: 39 ,86015735-021

www.narinmed.com 

از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

 

 

 

 

بازگشت به بالا